loader

FTK GÜVENLİK

Kesintisiz Güç Kaynağı

img

Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir?

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik sisteminde oluşan aksaklıklardan, kritik yük olarak adlandırılan, elektrikli cihazları koruyan elektronik bir cihazdır. Online Kesintisiz Güç Kaynağı cihazları şebeke elektriği var ise bu enerjiyi içinde bulunan aküleri şarj etmek için kullanır ve bu arada kendisi elektrik üretmeye devam ederek kritik yüklere sürekli ve kesintisiz elektrik sağlar.

Neden Kesintisiz Güç Kaynağı'na İhtiyaç duyulur?

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki elektrik kesintileri, voltaj düşmeleri ve şehir şebekesindeki kısa ve ani değişmeler bilgisayar sisteminizi ve bilgisayar kontrollü aygıtlarınıza zarar vermektedir. Firmanızdaki kritik yükleri dolayısıyla iş akışınızı bu tip problemlerden izole etmeniz gerekmektedir. Bu korumayı en iyi sağlayan aygıtlar Kesintisiz Güç Kaynaklarıdır.(KGK) Elektrik şebekeniz ne kadar kesintisiz olursa olsun herhangi bir doğal afet durumunda (fırtına yağmur) gibi durumlarda sürpriz kesinti olma olasılığı çok yüksektir, binanızın dağıtım panosunda atan bir sigorta bile işinizi engelleyecek problem olarak ortaya çıkar.

Kaç Tip Kesintisiz Güç Kaynağı Vardır?

On-Line: Daima devrede kalarak voltaj ve frekans regülasyonu yapar elektrik olduğunda aküleri şarj ederek kesildiğinde akülerden elektrik üretir.
Line İnteraktif: Elektrik olduğunda devrede değildir sadece regülater bölümü kademeli olarak basit voltaj ragülasyonu yapar frekans regüle edilmez. Elektrik kesilince invertör bölümü devreye girer.
Off-Line: Elektrik olduğunda devrede değildir ve elektrik varken voltaj regülasyonu yapmaz. Şebeke belirlenen sınırların altına düşer veya üzerine çıkar ise devreye girer.

Hangi güçte Kesintisiz Güç Kaynağı cihazına ihtiyacım olduğunu nasıl tayin ederim?

Kesintisiz Güç Kaynağı cihazları sisteminizde bulunan toplam kritik yük gücünü problemsiz olarak besleyebilmelidir. Bu durumda Kesintisiz Güç Kaynağı cihazınızın gücü en az kritik yüklerinizin toplamı kadar olmalıdır. Cihazlarınızın arkasında bulunan güç etiketlerini toplama metodu ile ihtiyacınız olan toplam gücü bulabilirsiniz. Elde ettiğiniz değerin bir üst kademesindeki Kesintisiz Güç Kaynağı seçmeniz performans açısından iyi olacaktır.

Kesintisiz Güç Kaynağı cihazları elektrik kesilince ne kadar süre çalışır?

Kesintisiz Güç Kaynağı cihazları elektrik kesilince, enerjisini akü grubundan temin eder. Bu durumda elimizdeki enerji akülerin toplam enerjisi kadardır. Elektrik kesilince bu enerji yavaş yavaş tükenmeye başlar ve belirli bir süre sonra tamamen biter. Bu durumda Kesintisiz Güç Kaynağı cihazı durur ve kritik yük enerjisiz kalır.

Elektrik kesilince ne kadar süre elektrik ihtiyacım olduğunu nasıl tayin ederim?

Bu süre tamamen sizin çalışma şekliniz ile ilgilidir: Sürpriz kesintide sadece bilgilerinizin ve bilgisayar sisteminizin korunmasını istiyor iseniz kısa süreler (5-20 dakika) işiniz kesintisiz hizmet vermeyi gerektiriyor ise uzun çalışma süreleri (1-3 saat) firmamız her Kesintisiz Güç Kaynağı modelini değişik akü süreli paketler ile piyasaya sunmaktadır, bu konuda uzman satış kadromuz sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

FTK GÜVENLİK

ÇÖZÜMLERİMİZ

FTK Güvenlik olarak vermiş olduğumuz güncel teknolojilerle uyumlu çözümlerimiz.

Ev Güvenliği

Hırsızlık soygun ve gasp olaylarının hızla artış gösterdiği günümüzde caydırıcı ve engelleyici özelliği en yüksek yöntemlerden biriside hatta en önemlisi şüphesiz elektronik güvenlik sistemleridir.

İşyeri Güvenliği

FTK ev, ofis gibi en küçük kapasiteden, kamu ve özel sektör kurumlarının en yüksek kapasitedeki anahtar teslimi projelerine kadar tüm ihtiyaçlara cevap verecek çözümler sunar.

IP Kamera

FTK Güvenlik IP Kamera çözümlerini, detaylı çalışmalarla ve pazarın ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen, global markalarla teknolojik alanda yapılan iş birlikleriyle geliştirmiştir.

Yangın Alarm

Yangın algılama sistemleri, saha elemanlarının yangını en erken seviyede algılayıp ihbar vermesi vasıtası ile yangına çabuk müdahale imkânı sağlar, can ve mal güvenliğini arttırır.

Access Kontrol

Kartlı geçiş cihazları su geçirmez olarak üretilmiş olup 2 yıl sistem 10 yılda yedek parça garantili olarak Türkiye distribütörü olan firmamız tarafından en uygun fiyat ve ödeme koşulları ile satılmaktadır.

Telefon Santralleri

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak 64000 hatta kadar büyütebilen modüler yapıya sahip telefon santralleri kurulum, bakım ve yenileme hizmetlerimiz ile uygun fiyat ve ödeme koşulları ile satılmaktadır.

Kesintisiz Güç Kaynağı

Bilgisayar ve bilgisayar kontrollü sistemlerinizi ve iş akışınızı, elektrik kesintileri, voltaj düşmeleri ve şehir şebekesindeki kısa ve ani değişmelere karşı sürekli koruma sağlayacak çözümler sunuyoruz.

Network Kabin

Kabin sayesinde cihazların kaplayacağı alandan tasarruf sağlanmış olur ve yapılacak değişiklikler kabin patch paneldeki uçların değiştirilmesi yoluyla kolaylıkla gerçekleştirilir.

Görüntülü Diafon

Görüntülü Diafon Sistemlerimiz ile kapıdaki misafirleriniz ile görüntülü olarak iletişim kurmanızın yanısıra, binanızın çevresine yerleştirilmiş diğer kameraların görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Fiber Optik Kablolama

Çevresel şartların ağır olduğu nemli, rutubetli, elektriksel alan parazitlerinin yoğun olduğu yerlerde bile, hiçbir şekilde etkilenmeden her zaman stabil ve ışık hızında bağlantı kurabilirsiniz.

Altyapı Yapısal Kablolama

Altyapı Yapısal Kablolama ile kurumunuzun en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen veri ve enerji iletimini, düzenli ve genişletilmeye imkan sağlayan bir şekilde gerçekleştiriyoruz.